sobota, 6 października 2018Ścieżka edukacyjna zielona    prowadząca „Na Pańską Przehybkę”, to malownicza, wolna od tłumów turystów trasa
w paśmie Gorców, licząca niespełna 10 km długości.. Ścieżkę wyznakowano w formie zamkniętej pętli. Rozpoczyna się przy drodze w przysiółku Jaszcze Duże w Ochotnicy Górnej. Prowadzi przez Borsuczyny, Magurki, polanę Tomaśkula, Pańską Przehybkę, polanę Łonna i w dół drogą wzdłuż potoku Jaszcze zawraca w kierunku przysiółka Jaszcze Duże.. Ta rekreacyjna turystyczna trasa to nie tylko malownicze panoramy całego łańcucha Tatr, Pienin, czy rozległe widoki z wieży na Magurkach zielonych terenów Gorczańskiego Parku Narodowego, Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego, Spiszu a nawet pasma Wielkiej Fatry, to także nauka przyrody i historii, bowiem ścieżka wiedzie przez urokliwe, piękne lasy bukowo- jodłowe GPN, bogate w liczne gatunki runa leśnego, widokowe polany grzbietowe z dawnymi szałasami pasterskimi, gdzie jeszcze do tej pory  prowadzi się gospodarkę wypasu owiec i dzikie ostępy leśne doprowadzając do niezwykłego „Uroczyska pamięci” na Pańskiej Przehybce – miejsca katastrofy amerykańskiego bombowca B-24 J „Liberator” o nazwie własnej „California Rocket”, który rozbił się w tym miejscu 18 grudnia 1944 roku.. 


Te i inne atrakcje, łącznie z malowniczą doliną potoku Jaszcze zobaczymy na trasie edukacyjnej ścieżki „Na Pańską Przehybkę”, zatem ruszamy w drogę..
Poniżej link do fotorelacji z trasy na Magurki:

Link: Gorce - MAGURKI Brak komentarzy:

Prześlij komentarz